Co robi Pucio?

POMÓŻ DZIECKU ZACZĄĆ MÓWIĆ Z KSIĄŻKĄ “CO ROBI PUCIO?”

Co robi Pucio?” to kolejna książka z serii “UCZĘ SIĘ mówić” dla najmłodszych czytelników. Marta Galewska-Kustra i Joanna Kłos bardzo szybko trafiły w serca dzieci, jak i ich rodziców. Bohaterami książki jest chłopczyk o imieniu Pucio. Pokazani są również członkowie jego rodziny i zwierzęta. Tytułowy bohater od 5 lat uczy i bawi najmłodszych. Cała seria zbiera pozytywne opinie również od nauczycieli, wychowawców i logopedów. Wydanie zawiera proste ilustracje, a oprawa i strony są kartonowe, co dodatkowo ułatwia czytanie. Książka jest mniejsza, niż poprzednie tomy. 

Jak pracować z książką?

Książka pokazuje podstawowe czynności dnia codziennego, które regularnie wykonuje dziecko. Wewnątrz książki znajdują się słowa autorki do rodziców, jak poprawnie pracować z książką oraz czego unikać. Po jednej stronie przedstawiona jest czynność, a po drugiej charakterystyczna rzecz, która towarzyszy danej aktywności. Jeśli pokazujemy dziecku, że Pucio je śniadanie, możemy również opowiedzieć, że posiłek je łyżką. Dzięki temu nawet, jeśli dziecko opanuje już mówienie o czynnościach, może poćwiczyć mówienie lub pokazywanie przedmiotów. Książka wspiera pracę wyobraźni dziecka, logiczne myślenie i mowę. Warto pokazywać palcem dzieciom poszczególne czynności lub przedmioty i prosić o powtórzenie. Świetnie sprawdzi się też pytanie dzieci o to co robią bohaterzy i zachęcać do odpowiadania pełnymi zdaniami (“Co robi Mama? Co ma Pucio?). Również starsze dzieci mogą wykorzystać książkę przy nauce czytania.

  • Co to? – KUBEK
  • Co robi Pucio? – PIJE

Dlaczego Pucio?

Książeczek z Puciem powstało już 10 tomów. Oprócz tego na rynku znaleźć można gry edukacyjne (puzzle, karty) dla najmłodszych z tytułowym bohaterem, a nawet maskotkę! Łatwy język oraz proste ilustracje o stonowanych kolorach z minimalistyczną ilością elementów, zachęcają do częstego sięgania po książkę.

Pucio:

  • jest dzieckiem i zachowuje się jak dziecko,
  • kocha zwierzęta i ma pieska Funia, 
  • ma swój ukochany samolot, który jest jego najlepszą zabawką,
  • daje dzieciom dobry przykład,
  • zachęca dzieci do czytania książek.

Jeśli Wasze dziecko nie zna książek o Puciu, szczerze zachęcamy. Będzie to świetna pierwsza książka, idealnie sprawdzi się na prezent lub będzie dobrym początkiem w zachęcaniu do regularnego czytania z dzieckiem. Każda z kolejnych części książek wzbogaca zasób słownictwa, uczy budowy zdań i różnych zachowań w społeczeństwie. Nie ma nic lepszego niż łączenie nauki z zabawą!